Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odbior mieszkania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mis1981

PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 8:40 pm    Temat postu: Odbior mieszkania Odpowiedz z cytatem

Witam,

Czy mozecie mi powiedzeic jak dokladnie wyglada odbior mieszkania w spoldzielni zodiak, na co zwrocic szczegolna uwage podczas obioru, na jakie ewentualnosci sie przygotowac itd. Bede wdzieczny za wszelkie komentarze i podpowiedzi.

Jak wyglada sprawa z formalnym przekazaniem mieszkania/prawa wlasnosci i kiedy oraz w czyjej obecnosci sie to odbywa?

Czy jest udzial w gruncie czy tylko wieczyste uzytkowanie bo spoldzielnia ma dwie wersje zaleznie od dnia inna przedstawiaja, choc znajc zycie nastawiam sie na ta mniej korzystna Smile?

Pozdr.
M.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 6:14 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Andrz3jek

PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również ja będę wdzięczny za ewentualne wskazówki.

Dziękuję z góry, Andrzej
Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem dobrze by było zrobić sobie listę rzeczy, które będziemy sprawdzać, chyba że wszystko zapamiętacie... i beż żadnego pośpiechu, bo ekipa do odbioru będzie się chciała uwinąć ekspresowo oczywiście Smile Sami sprawdzajcie co wam tylko na myśl przyjdzie, to wasze mieszkanie w końcu, nawet najdrobniejsze sprawy. Wyszczególnię poniżej kilka rzeczy ale w kolejności przypadkowej jeżeli chodzi o priorytetowość.

- okna (rysy pod każdym kontem, domykanie, szczelność, klamki)
- ściany (wilgoć, pęknięcia)
- gniazdka i włączniki
- wentylacja (każdy bieg)
- kaloryfery (czy nie kapie i inne)
- drzwi wejściowe (domykanie, zamki)
- pozamykaj okna i włącz obie wentylację na maxa, zobacz czy nie wieje spod wylewki w pokojach (śmieszne ale w zimie przydatne info)
- wylewki
- sprawdź piwnicę

Jak coś ważnego pominąłem to może ktoś inny dopisze. Po wszystkim podpiszesz i dostaniesz dokument odbioru i pewnie próg pod drzwi wejściowe (chyba że już nie dają tylko tymczasowo montują).

Jakby metraż mieszkania różnił się od tego co zapisane w dokumentacji, to znaczy mieszkanie było trochę mniejsze to dostaniesz zwrot, tylko trzeba pisać prośbę o przeliczenie o ile dobrze pamiętam.

Reklamuj, zgłaszaj wszystkie usterki czy awarie w mieszkaniu, klatce, bloku i na osiedlu, bo końcu to twoje mieszkanie Smile
Powrót do góry
Andrz3jek

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym wianiem spod wylewki super, nie wpadłbym na to, dzięki Smile
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal_sz napisał:

Jakby metraż mieszkania różnił się od tego co zapisane w dokumentacji, to znaczy mieszkanie było trochę mniejsze to dostaniesz zwrot, tylko trzeba pisać prośbę o przeliczenie o ile dobrze pamiętam.

Nie trzeba było nic pisać, przynajmniej w moim przypadku, sami to musieli zrobić przed oddaniem mieszkania.. Wydaje mi się że w miarę dokładnie to sprawdzili.

Natomiast już musiałem kilka razy chodzić/dzwonić, żeby w końcu zwrócili mi nadwyżkęSmile To było irytujące..
Powrót do góry
miron

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku to oczywiście dostałem wyliczenia metrażu do rozliczenia, ale jak zrobiłem swoje to okazało się, że 2 razy ta samą powierzchnie policzyli - w efekcie 2m kw. bym był w plecy, a to tego jeszcze czynsz i pozostałe opłaty co miesiąc zawyżone.
Oczywiście udowodnić też trzeba, można umówić się na ponowny pomiar lub wskazać pomyłkę w dodawaniu i mnożeniu na ich wyliczeniach (tak było u mnie:) )
Także polecam policzyć po swojemu, nawet gdyby się zgadzało z umową - to mimo wszystko nie zaszkodzi policzyć sobie jeszcze raz.
Powrót do góry
Siva

PostWysłany: Pią Lis 08, 2013 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdź ściany i sufity, u mnie w 2ch pomieszczeniach sufity nie były wygładzone, jak ktoś sie temu nie przygląda to od razu nie zauważy, ja zorientowałam się dopiero przy malowaniu, takich rzeczy nie pokryje żadna farba, trzeba to po prostu czyścić maszyną. Na scianach w niektórych miejscach był użyty stary tynk, wyszło dopiero przy malowaniu, taki gips jest miękki, odpada przy malowaniu wraz z farbą. Sprawdź kaloryfery, czy z rur przy połączeniu z kaloryferem nie kapie woda (odkręć wcześnniej główny zawór od kaloryferów Wink przy wyjściu rury ze ściany sprawdź tynk, u mnie odpadł po kilku dniach i zaczęło z tamtąd wiać zimnym powietrzem.. Panowie oczywście wszystko skrzętnie zanotują przy odbiorze na kartce, ale później nie ujmują tego w protokole, zapewniając że "wszystko na pewno zostanie zrobione" - nie daj się tak zrobić. Ja uwierzyłam i musiałam wykłucać się miesiącami, a i tak np. w przypadku porysowanych szyb nikt ich nie wymieniał tylko po prostu wypolerowali, mówiąc że to wystarczy (wyobraź sobie że kupujesz nowy samochód, zauważasz rysy, a dealer mówi Ci że wypolerują..) Pęknięcia wylewki na progu balkonowym nie zrobili w ogóle.. pomimo wielu próśb i zgłoszeniu tego przy odbiorze.. Jeśli nie ma Twoich uwag w protokole, to możesz im później naskoczyć...
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 6:14 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GCT

PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź czy nie masz porysowanych parapetów , w moim przypadku największym bledem było niesprawdzenie spadku wylewki w garażu na moim miejscu postojowym . Ogólnie w lecie nic to nie przeszkadza ale w zimie denerwuje jak wysiada się do kałuży . Interweniowałem w tej sprawie już bardzo dużo razy ale spółdzielnia ma to w d ...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: